Catapultam habeo!

Czym się zajmujemy

Mistrz Polikarp: Łatwiej byłoby napisać czym się NIE zajmujemy, hehe-hehe. Ale ponieważ wszystkim, czym się nie zajmujemy, moglibyśmy  zająć się w przyszłości, postanowiliśmy nie upubliczniać takiej listy.

Śmierć: Może sformuujmy inaczej pytanie: "Co prezentujemy na tej stronie?" Otóż...

Mistrz Polikarp: Albo "Czego NIE prezentujemy na tej stronie?" Ha!

Śmierć (zniecierpliwiony): ... w dziale "Twórczość Wykrotowa" publikujemy nasze teksty literackie. Na razie skromnie, tylko kilka opowiadań, ale uwierzcie - mamy dużo zapasowego materiału i nie zawahamy się go użyć!

Mistrz Polikarp: W dziale "Dożynki" obśmiewamy cudzą twórczość. Nie tylko literacką - także filmy, gry, muzykę...

Śmierć: Nie obśmiewamy, tylko recenzujemy. Naszym celem jest promocja fantastyki, a nie jej bezmyślna krytyka.

Mistrz Polikarp: Właśnie! Wśród naszych metod NIE MA bezmyślnej krytyki, fanatycznego oddania papieżowi i pięknych czerwonych mundurków.

Śmierć (wzdychając): Tia... Natomiast chętnie wspierać będziemy młodych twórców. Otworzyliśmy dla nich specjalny dział: "Surowizna". Chcielibyśmy w nim publikować i omawiać nadesłane opowiadania, a taże prowadzić coś w rodzaju warsztatów. Natomiast w ostatnim dziale...

Mistrz Polikarp: Do działu "Matecznik" trafiać będzie twórczość nie-literacka, którą postanowiliśmy sie podzielić. Wszystko, co nam wykwitnie.

Śmierć: No, może nie do końca wszystko, bo tak naprawdę robimy dużo więcej...

Mistrz Polikarp: Owszem. Wszystkie przejawy naszej działalności, którymi NIE postanowiliśmy się podzielić, trafiają do piątego działu: "Nieużytki".

Śmierć (szeptem): Piątego działu nie ma...

Mistrz Polikarp: Nie domyślą się.
Tres faciunt collegium
  WTF Wykrot