Catapultam habeo!

Twórczość Wykrotowa

Warszawskie Towarzystwo Fantastyczne "Wykrot" powstało w październiku 2010 roku z inicjatywy kilku młodych, utalentowanych ludzi, pragnących nakierować swe twórcze zapędy na bardziej formalne tory. Głównym celem Stowarzyszenia jest produkcja i promocja dzieł okołofantastycznych - ich część pojawiać się będzie na tej stronie, jeszcze ciepła i gotowa do czytania oraz oceniania przez Was. Autorzy skasują nieprzychylne komentarze wysłuchają konstruktywnych sugestii, posypią głowę popiołem i zobowiążą się nie pisać nic więcej chętnie opublikują więcej materiału.

Stowarzyszenie ma także aspiracje do wspierania i publikowania online twórczości niezależnych autorów - w stym celu powstał dział Surowizna. Wszystkich chętnych aby dołączyć do Wykrotu zapraszamy do działu O nas » Członkostwo.

Sporus cogiscitur, pol. wykrotnik - zarodnik haploidalny, wykorzystywany przez autorów do hodowli dzieł literackich. Przykładowo, dwa dobrze odżywiane wykrotniki mogą połączyć się w diploid, z którego powstanie nowelka. Gromadka zarodników, przetrzymywana w zaciemnionym, wilgotnym miejscu, rozwinąć się może w gotycki horror, lub - jeśli autor zdecyduje się przełożyć kolonię na ligninę i zawiesi ją w oparach absurdu - w komedię grozy. Wykrotniki są dźwiękoczułe i w środowisku o zbytnim natężeniu decybeli nie łączą się: zamiast tego tworzą plechę, która, aby coś z niej wyrosło, wymaga gruntownej wiedzy i troskliwego nadzoru. W rękach niedoświadczonego pisarza haploidalny mejospor ulega postrzępieniu i w rezultacie powstają takie sagi, jak "Zmierzch".

Wszystkich tych informacji uczą odpłatnie na najlepszych studiach literackich. My oferujemy je Wam za darmo!

A fructibus eorum cognoscetis eos
  WTF Wykrot