Catapultam habeo!

Kącik gier

Tak, zamierzamy pisać też recenzje gier. [cool]

0

Gra wymaga flasha

Get Adobe Flash player

Zobacz więcej:

Frozen Synapse - taktyka przetrwania nudnych konferencji

Chyba każdy nerd, dość stary, aby pamiętać świat ośmiu bitów wie, że co piękne, bywa zwykle proste, a to pomysł - nie strona techniczna - stanowi o duszy gry. Zmrożony Synaps nie jest grą 8 bitową, posiada jednak pomysł przytłaczający szatę graficzną programu.

Hard Reset - Miękki reset strzelanin

Miękki reset strzelanin

Mass Defect, czyli opowieść o sadze SF która chciała być wielka

Choć – jak niemal wszyscy fani serii - mam wiele zastrzeżeń w stosunku do zakończenia sagi, nie chcę dołączać do rytualnego jojczenia nad użyciem amfetaminy w celu rozmnożenia epilogów. Aby wydać serii uczciwą (na tyle, na ile pozwala niewielki dystans czasowy) ocenę, postanowiłem zrecenzować całą trylogię. Dzięki temu zabiegowi, będę mógł z czystym sumieniem wystawić całkiem wysoką notę, na jaką ten gierczany fenomen ostatnich lat zasłużył.

Gears of War – każdy trybik jest ważny

GoW to trzecioosobowa strzelanina, ubogacona elementami taktyki. Gra ma pięć lat na karku, choć – zapewne z powodu zastoju w rozwoju gier (albo: geniuszu silnika U3) - niełatwo to poznać. Opis dotyczy wersji komputerowej, choć podobno pierwowzór konsolowy w niemal każdym szczególe jest identyczny z windowsową konwersją.

Duke Nukem Forever Alone

DNF to pierwszoosobowa strzelanina, następca klasycznego Duke Nukem 3D.  Tak jak pierwowzór, opowiada o zmaganiach aryjskiego blond macho z hordami agresywnych kosmitów. Twórcy okrasili rozgrywkę znaczą dozą eksplozji, sprośności oraz niewybrednego humoru. Tego oczekiwałem po sequelu i to dostałem - ale czy nie wystygło po drodze?

Widzenie lunetowe na Dzikim Zachodzie

Najnowsza odsłona Zewu Juareza stała się grą wręcz kultową, gdyż rozprawiano o niej dużo i gorąco. Tzn. wylano na nią absurdalną ilość internetowego hejtu, za prawdziwe oraz urojone wady. A Kartel posiada wiele poważnych wad, ale żadna z nich nie zaćmiewa zalet, które tytuł oferuje.

Musimy nakreślić Linię (Spec Ops: the Line)

SOTL to „taktyczna strzelanina trzecioosobowa”, czyli należy do gatunku popularnego na konsolach, ale nie reprezentowanego godnie na PC. Ponoć posiada mroczną oraz ambitną (bo inspirowaną Jędrem Ciemności) fabułę i z tego powodu jest dobra. Cóż, z tym sądem nie do końca się zgadzam, ale...

Obcy vs Mechagodzilla

Gra jest genialna, choć skrajni tradycjonaliści będą kręcić nosami. Używając porównania liturgicznego: dla tradsów EW nie jest Mszą Wszechczasów, ale za to odprawianym ściśle wedle rubryk NOMem po łacinie.

Siła i Magia (15 lat później)

MMX to gra nowoczesna i nostalgiczna, technicznie podobna do retro RPG, w stylu Legend of Grimrock. Tytuł dobry, solidny, dający wiele radości. Ale nie tak wiele, jak gry ze złotej ery serii. Wystawiam mocną ósemkę, ale pamiętajcie, że w tej skali MMVI zasługuje na 12 punktów. A VII na 13.

Video meliora proboque, deteriora sequor
  WTF Wykrot